| samur1 a întrebat:

Astazi imi vine prin curierat bicicleta asta :
http://www.sportaddict.ro/bicicleta-2665-adventure-model -2011-dhs
Stiu ca nu-i grozava ( nu ma certati ) am avut motivele mele sa o iau pe asta (putem sa platesc numai cu cardul), nu am putut a-mi iau un sh mai bun(poate data viitoare), pentru inceput e buna sper. Va rog sa-mi spuneti cum o intretin sa-i lungesc viata? Nu stiu ce trebuie sa-i fac dupa ce o primesc, ok, ii pun pedalele, reglez ghidonul, umflu rotile, mai trebuie sa strang sa ung ceva? Stiu ca pedalele o sa trebuiasca sa le schimb (plastic) probabil si franele mai apoi, poate si saua ca am peste 100 Kg la 1.80 m de aceea am vrut un cadru solid, ca sa ma tina. Daca ati avut sau aveti acest model astept sfaturi! Multumesc frumos!

1 răspuns:
| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

Salut nu trebuie saii faci nimk numa ca trebuie sa ungi lantu si rotile sa nu fie prea unflate ca poate dela cal o sati bubuie pe strada dar nu trebuie sa o lasi sub ploaie daca nu rugineste si cand in cand mai palo si dupacea puneai alta vaselina eu atata stiu