| Eugeniusu a întrebat:

Audi A6 4B, pur si simplu nu merge pilotul automat, sau nu stiu eu sa-l folosesc.
Am incercat la 50 km, am tinut viteza constanta, am apasat pe butonul ala de pe maneta din stanga si nimic. Nu imi apare nimic in bord, nu se aude nimic.
Fostul proprietar mi-a zis ca functioneaza, care sa fie problema?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deja ai postat cel putin 3 intrebari cu "probleme" la masina ta.
In acest caz ai tot 3 alternative:
- iei cartea masinii (sau un cunoscator a masinii) si inveti functionarea partilor diferite de masina ta cu care ai fost obisnuit
- mergi cu masina inapoi la vanzator si sa-ti arate cum functioneaza /se folosesc acele functii
- iti vinzi masina si-ti iei o masina simpla (eventual o predai la REMAT big grin ).

| sierra1 a răspuns:

Mai spune odată cum ai făcut

| relian a răspuns:

Cand pui cruise control, asa se numeste al, nu pilot automat, ca nu au scos astia masini care merg singure laughing deci cand apesi butonu ala de cruise control, iei piciorul de pe acceleratie, nu mai tii nimic apasat, daca continui sa tii apasata acceleratia nu se activeaza.De asemenea la prima apasare de frana iese din setarea asta.Cruisee control se foloseste in afara orasului si cand nu e trafic.In rest nu are rost sa folosesti.Dar in RO ce cruise control sa folosesti, ca nici nu ai unde laughing
Deci daca usa are clanta, trebuie sa apesi maneru sa o poti deschide nu? Ca daca stai in fata usii si astepti sa s e deschida singura laughing

| DennisW a răspuns:

Ai incercat sa-l activezi inainte? Adica sa tragi butonul pe pozitia din stanga (cel de deasupra). In afisaj ar trebui sa se schimbe kilometrajul total cu trei liniute, initial, apoi cu viteza setata atunci cand apesi butonul. De asemenea, cand intra pilotul automat, se aprinde martorul verde in afisaj.

Răspuns utilizator avertizat