| GabFigBL24312 a întrebat:

Audi A6 4F din 2005 2.7 tdi V6 vine cu xenon din fabrica?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Masinile sunt fabricate cumva la comanda, sau comandate de cineva, de cel care le vinde.Ca urmare pot sa vina din fabrica si cu xenon si cu halogen si cu led,depinde ce comanda a dat dealeru,ori persoana care doreste sa cumpere o masina noua.
Vad ca tu deja ai masina,deci ar trebuie sa stii ce faruri are masina ta,cauta pe far,vezi ca undeva e o eticheta,scrie pe aia ceva numere, ceva part number, roi mais tiu eu ce,, care te poate ajuta sa afli ce faruri sunt. Daca vezi part number, atunci este simplu, cauti pe net si vezi ce tip de faruri sunt.

3 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Nu toate. Depinde cum și-a comandat omul mașina.
Sunt mașini înainte de 2000 care vin cu xenon și sunt mașini 2016 care nu au nimic măcar lupă.
In mod normal scrie pe far ce becuri ai.
La mine de exemplu este bi-xenon d1s.

| GabFigBL24312 explică (pentru JusTPauL):

Știi de ce te întreb, fiindcă vreau sa imi schimb farurile, vreau sa îmi pun tuning și dacă mașina are xenon din fabrica am înțeles că nu o sa pot sa îmi pun.

| JusTPauL a răspuns (pentru GabFigBL24312):

Nu știu ce tuning vrei sa îți pui, dar poți sa îți schimbi farurile chiar dacă au xenon sau bi-xenon din fabrica.
Seful meu are un a6 2006 și știu ca ia schimbat ceva la faruri cred ca modulele de xenon ca nu mai aveau putere și vedeau foarte slab.