| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee cat m-ar costa sa-mi monteze cineva intr-un service autorizat RAR niste becuri cu xenon Osram D2S (faza scurta) pentru un Audi A3 cu instalatie de xenon din fabrica?

2 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Cred ca poti face si tu acest lucru, avand deja instalati xenon pe masina. Cei de la service nu-ti dau vreun certificat ceva, autorizatie sau mai stiu eu ce. De costat costa aproximativ 30 lei, ca doar desface capacul farului, scoate becul si il monteaza pe cel nou. In 5 minute ai plecat!

| CristiA38P a răspuns (pentru 17Ioana):

Becurile vreau sa le iau de la eMAG si ca sa fie valabila garantia, ele trebuiesc montate intr-un service autorizat sau reprezentanta. Si ma gandeam ca cei de la service imi pot oferi o factura fiscala a montajului.