| Anonim12t a întrebat:

Audi a6, bmw f30, mercedes c200 toate an 2014 care e varianta mai usor de intretinut si fiabila?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ieftina,fiabila si usor de intretinut raportat la cele spuse de tine este doar vreun opel model mai vechi sau dacia logan model mai vechi

cele spuse de tine sunt marci si modele premium, le cumperi daca ai niste venituri pe masura!
nu de alta dar sunt destui in Romania care au porsche macan, panamera etc si ei stau in chirie, eventual primesc si ajutoare sociale de la stat!

ori ai bani de o masina cu tot ce vine ea la pachet: taxe si impozite, pretul masinii de nou sau sh, asigurare, mentenanta anuala etc
ori nu ai!

din modelele spuse de tine oricare este o alegere buna, cu conditia sa fi fost intretinute exemplar, ele fiind motorizari diesel si avand 10 ani, lejer au si +300k km poate si mai mult!

eu as alege insa (desi sunt recunoscut ca fiind hater VAG) Audi A6 cu tractiune quattro, este ce trebuie din puntul meu de vedere!

nu uita faptul ca masinile SH sunt o loterie, unele sunt bune alte au vicii.

romanul s-a obisnuit sa cumpere masini premium numai dupa aspect, ca arata bine o masina, ca sunt polishate etc dar uita ca masina este despre ce se afla sub capota nu doar despre cum arata in exteriorwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

La o masina de 10 ani conteaza cum a fost intretinuta pana in momentul asta.