| DjAbstraktw a întrebat:

Azi când am pornit mașina a început sa tremure si se aprindea intermitent martorul check engine după 30s 1min s-a stins si nu se mai tremura.
Acuma eu nu prea știu mecanica mai deloc, ultima data am pus benzina 95 nu 99 si la ulei n-am mai umblat de vreo 2/3 luni după ce a fost schimbat.
Eu nu conduc agresiv sau ceva si nici nu conduc mult cât se merg pana in oras si inapoi.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vine iarna.
Aprinderea trebuie reglata pentru frig.
Du-l la service!

| DjAbstraktw explică (pentru Bula):

Azi sunt vreo 20 25de grade ce naiba

| Bula a răspuns (pentru DjAbstraktw):

Nu ai specificat la ce ora si in ce conditii.
Noptile si diminetile sunt mai reci, sub 10 grade.
Du-l la service!

| sierra1 a răspuns:

Martorul check engine a rămas stins?

| DjAbstraktw explică (pentru sierra1):

Deci pentri 30secunde un minut cand am pornit masina tremura si ara aprims intermitent adica se stingeae si aparea dupa s-a stins de tot so toata ziua nu a mai aparat acum nuju ce sa zic

| sierra1 a răspuns (pentru DjAbstraktw):

Să-ți țină meteahma (știi cum se zice...)