| Wowgame a întrebat:

Azi in parcare la lidl, dadeam cu spatele, pentru ca observasem un loc de parcare liber. Eu executam manevra, ma uitam in oglinzi, cand din senin simt o bubuitura. Am lovit o masina ce era in spatele meu. Nu stiu cand a aparut. M-am dat jos, el mi-a spus ca m-a vazut ca dadeam cu spatele, dar nu a clanxonat din prima, pentru ca a crezut ca il vad. A clanxonat abia cand eu lovisem deja masina. Eu avand si senzori de parcare pe masina, daca era cum zicea el, cred ca senzorii ii citeau masina, pentru ca aveam viteza foarte mica. Cine este vinovat? Avand in vedere ca el a iesit din dreapta dintre alte masini si m-am trezit cu el in spatele masinii mele? Eu cred ca avea si el vina avand in vedere ca si-a prins nr masinii si a plecat zicand ca nu este grav. Sunt incepatoare, iar pe moment, credeam ca sunt cea vinovata. Acum gandind putin mai mult, nu mai cred asta

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ca nu te-ai asigurat la dat cu spatele

| UserRo10 a răspuns:

Tu esti vinovat pentru ca dadeai cu spatele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se stie ca femeile nu sunt bune la volan, cel mai bine este sa fi atenta ca acum ai scapat usor dar daca era un om si il loveai sau un copil era grav faceai puscarie, daca nu esti stapina pe volan nu ai acest talent cel mai bine renunță acum pana nu faci vreun accident mortal si atunci tot asa o sa crezi ca nu din vina ta, ba da si acest accident minor este din vina ta ca nu te ai asigurat dai cu spatele dupa ce te asiguri ca nu este nimeni in parcare sau tu nu esti in dreptul vreunei masini parcate, acum o sa i ei amendă la politie si poate ti se va retine permisul vei fi pieton, nici o pagubă, mai bine circuli cu metroul decat asa.

| Wowgame explică (pentru anonim_4396):

Decat sa iti dai cu parerea rautacios si sa ataci aiurea, mai bine gandesti de 2 ori inainte sa scrii. Se putea intampla asta si unui barbat la volan. Daca tu imi dovedesti mie ca nici un barbat pe lumea asta nu a avut un impact de genul, atunci poate mai discutam. Pana atunci, invata sa nu mai ai aceasta gandire, ce crede ma ca iti dauneaza ca ok.

| BratuAndrei21 a răspuns:

Cine da cu spatele este vinovat.
Trebuie sa te asiguri ca nu ai vtreo batranica care se apleaca sa culeaga vreo moneda sau un copil, sau vreun idiot care nu te lasa sa-ti termini manevra.

| Wowgame explică (pentru BratuAndrei21):

Chiar daca eu m-am trezit cu el direct in spatele masinii? Adica el a iesit fara sa se asigure

| Wowgame explică (pentru Wowgame):

Daca am sa merg la politie, eu ce as putea sa patesc?