| maaluuu a întrebat:

Baieti, care sunt cele mai tari si bune masini? :d big grin

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Ca masini rapide, hypercar si megacar, Bugatti Chiron si Koenigsegg one:1, astea mi se par acolo sus!
Dupa care ar veni Tesla model S p90D care imi place enorm, o masina superba ce ascunde 2 monstri, 1 cuplat la rotile din fata si celalalt la rotile din spate accelerand in cam 3 secunde pana la 100 km/h la doar ~100 000 euro, pentru o asa performanta eu zic ca merita pe deplin sa platesti atata! Nu zic de consum si de faptul ca poate avea 7 locuri + ca este o masina foarte sigura!
Sub asta ar fi orice altceva in afara de majoritatea europenelor, nu-mi plac alea nemtesti nici sa n-aud de ele, scumpe si problematice, ruginesc in 10-15 ani dupa ce au iesit de pe linia de asamblare, prefer suedezele si japonezele! Altceva sa nu aud! Cat timp este Subaru, Mitsubishi, Toyota, Honda si Volvo eu unul sunt multumit, mai sunt si masini bune in lumea asta numai ca romanu doar cu gandul la made in germany ca doar ce sa faci, nemtii cei mai buni, cei mai tari! Daca nu esti de acord cu parerea mea, iti poti lua o masina nemteasca care intr-adevar, la sportivitate le-ar cam bate [daca iti iei motorizarea de top] pe alea 'accesibile' enumerate de mine dar la siguranta, confort, rezistenta si fiabilitate niciodata!
Ti-o spune un posesor multumit de Volvo care nu si-ar da masina pe o nemteasca nici cu 10 ani mai noua!

| maaluuu explică (pentru RB26DETT):

OK..merci de parere...Si mie imi place Volvo big grin

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice masina noua scoasa de pe banda de fabricatie e buna. VW cu motoarele trucate acum a pierdut increderea clientiilor si alti fabricanti le ia revansa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Makita!
Inca n-am vazut una defecta.

| maaluuu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pastreaz-o tu, eu n-am nevoie laughing

| WaterDrop a răspuns:

Poti sa folosesti una cu cilindru si sa aiba cablu integral, mai ales acum cu aceasta umiditate pentru ca iarba uda se taie greu.

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

laughing) buna asta, dar sunt sigura ca te-ai prins

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Aaahh, scuze nu am fost atent.Philips cu lame de otel inoxidabil este buna pentru tuns parul thinking Ma apropii?

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

Pe aproape..mai incearca happy

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Acum nu stiu, ma gandeam eu la asta dar nu ma banuiam ca esti atat de directa.Pot fi o masina grozava de facut dragoste thinking Nu consum mult, ma intretin singur si ofer comfort sporit, airbag sentimental, GPS psihic, ABS profesional, anvelope bine definite, sistem de franare in caz de gelozie excesiva, senzori de dragalasenie si amuzament, aer conditionat pentru momente intense, proiectoare de ceata pentru situatii confuze si nu in cele din urma conectivitate USB pentru un download placut si durabil a placerii si Bluetooth pentru transfer de ganduri atunci cand nu vrei sa vorbesti.

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

Bluetooth e perfect, merci laughing)) ma omori!

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Si o fac savurand fiecare clipa.

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

Ciudat, aveam impresia ca esti fata laughing) Esti? laughing)

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Doar cand gandesc ca ele, infricosator nu? Poate nu`i chiar atat de greu sa stii "ce gandesc femeile" nu?

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

Ba da, este cam complicat laughing) chiar te pricepi :d

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Te astept oricand la o sedinta privata, sa te ajut sa le simplificiwinking Doar daca ai terminat cu examenele.

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

Dar ce? Numai sedinte private dai? laughing)

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Sunt cele mai cuprinzatoare.In rest, doar puncte de reper :p

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

Foarte interesant, daca se incadreaza in ceea ce ai spus mai sus... "proiectoare de ceata pentru situatii confuze" ->daca sunt confuze pentru ce mai este ceata?

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Ha? O.o Aaa, o situatie care face o persoana confuza la fel cum ceata il face pe sofer sa nu mai vada drumul bine? Este o intrebare capcana? laughing

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

A fost laughing)

| WaterDrop a răspuns (pentru maaluuu):

Pf, ai stricat tot momentul.mi-am luat jucariile si am plecat.Paaa maaluuu.

| maaluuu explică (pentru WaterDrop):

big grin Noapte buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trabant.

| maaluuu explică (pentru anonim_4396):

Frate, asta-i pentru tine.

| DryIce a răspuns:

Tesla S, cea mai tare, nimic nu o face la acceleratie pe 1/3 km. Cele mai bune la pret si calitate sunt vw. Eu zic ca cea mai buna masina ever e vw golf 5 diesel 1, 9. Raport pret/calitate/durabilitate/consum/putere/eleganta/marca/raspandire/etc. Nici nu stiu se mai produce inca 5-ul?

| KillaNoFilla a răspuns:

Ford focus si masinile germane, suedeze

| ExprimareLibera a răspuns:

Mi-e teama ca vei primi doar răspunsuri subiective.
Depinde de anumiți factori cum ar fi: prețul, fiabilitatea, clasa...
În general cele mai fiabile sunt considerate cele germane, sau românii consideră asta. happy

| maaluuu explică (pentru ExprimareLibera):

OK, deci tot ce e german este bun...am mai auit-o pe asta big grin merci

| Axattys a răspuns:

Dodge Challenger imi place foare mult masina e super
Toyota Supra foarte tare
Lamborghini Aventador
Audi RS toate
Ford mustang
Porsche 911
Daca ar fi asa mi-as lua un nissan 350 z sau audi q5. Bafta

| maaluuu explică (pentru Axattys):

Am ce alege. Merci! big grin