| WhMan a întrebat:

Bine sa fiu sincer. am un prieten este putin mai mare ca mine si si-a luat carnetul si masina deja. si a luat un Daewoo Nexia si eu cand o sa imi iau carnetul as vrea sa imi iau o masina ceva mai buna big grin. M-am gandit la un Logan Ambiance 1. 2cmc 75 cp
Si as vrea sa stiu daca este mai buna decat Nexia si cam cum merg de bine. Am mers cu Logan MCV si Logan dar acum nu stiu cat de mare este diferenta intre cele doua. Daca se poate as vrea pareri de la niste oameni care au sau avut Logan..Bineinteles nu sunt exculse nici celelalte raspunsuri. Multumesc mult

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ia Golf 4 cu tractiune integrala si este de 15 ori mai bun decat Logan sau Nexia, ca sa nu mai adaug ca daca il iei pana in 100.000 de km il ti de 3 ori mai mult decat pe un Logan nou!

| mosw a răspuns:

Daca iti iei logan ia-ti 1.5l diesel celelalte sunt varza mai ales ala 1.2, si daca ti l iei nou prin programul rabla cu 3 vouchere te va duce pe la 5 000E un logan 1, 2 chelwinking

| theeminemshow a răspuns:

Frate decat sa iei laturile nemtilor mai bine ei un logan nou.Are si tata logan din 2008 130 000 Km si nu s-a stricat niciodata si nici nu a umblat cu ea si merge fb si tin sa precizes ca la munca a avut un logan ambiance care avea de 2 ori mai multi km si mergea parca mai bine decat masina noastra.Decat sa iei o rablagitura din occident aruncata de respectivii care nu mai au nevoie de ele mai bine iti ei o masina noua cu motor bun frantuzesc ca daca era romanesc dadea faliment de mult.Mult noroc!

| Luciano2b2 a răspuns:

Daewoo Nexia asta suna a masina de spalat. in fine recomandarea mea Audi A 4

| WhMan explică (pentru Luciano2b2):

Frate m am gandit la logan pentru ca este mai ieftin prin programul rabla cu 3 vouchere si 1000 de euro il iau.

| alexgavrila a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te orientezi spre un golf 4 sau 5 dar fara tractiune integrala deoarece consuma mult