| xZer0x a întrebat:

BMW 320d 2001 diesel, pareri?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O masina premium veche... mereu o reteta pentru cheltuieli mari

| sierra1 a răspuns:

Good choice

| siriusblack98 a răspuns:

Tracțiune spate, consuma mult, piese mai scumpe decât la alte mașini, magnet pentru polițiști, dacă treci pe lângă ei doar tu și cu un logan/opel/ford, pe tine te vor opri garantat. Depinde pentru ce vrei o asemenea mașina. Pentru mine care depind de ea doar cât sa merg la munca și înapoi acasă, nu m-ar avantaja un astfel de model.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. E46, o masina interesanta si foarte fiabila, mai ales motorul de 2.0d 150cai, 5+1. Mai acusi' cateva saptamani am condus una, 2004 sau 2005 facelift coupe, 2.0 150cai. Se tine bine pe drum, dar din pacate doar pe uscat. Intretinerea e destul de mica, consumul la fel. Daca vrei o masina de expozitie, E46 e o solutie foarte buna, piese gasesti peste tot.
Daca vrei o masina de uz zilnic, stai departe de tractiunea spate!

| Kron5tadt a răspuns:

Parere sincera: un cazan spart, pe roti.

| Daniel09857 a răspuns:

Nu te lua după spusele altora, e o mașina foarte fiabila, poți caută asta pe forumuri de specialitate, consumul este foarte bun pentru oraș, nu sare de 8-8.2, tracțiunea spate, la fel, foarte distractivă și ușor de controlat, piesele sunt ieftine, le gasesti pe la dezmembrări lejer, iar ca aspect, e foarte frumoasa, mai ales dacă pui un kit xenon. Este o alegere foarte buna dacă cauți ceva ieftin dar bun, care sa și tragă și sa arate sportiv sa fie și fiabil in același timp. Adica daca ai la dispoziție doar aceasta suma de bani, nu văd ce altceva ai putea sa alegi, pentru ca nimic de la concurenta/alte mărci nu se compara cu BMW seria 3 diesel din anii 2001-2002