| AlexMAV a întrebat:

Ce masina ati prefera dintre urmatoarele: BMW 320d (2.0, diesel), VW Golf 4( 1.9 diesel), VW Bora (1, 9 diesel), VW Passat (1.9).
Precizez ca masinile sunt sedan, nu break-uri happy.Si pareri pro- contra as dori happy.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golf 4 nu are cum sa fie sedan. Varianta sedan a Golfului e Bora.
Dintre toate, as alege Bora 1.9 TDI, daca se poate ALH (90 cp).
Passatul, indiferent ce model e, in afara de interior si exterior mai rafinat, nu are altceva mai bun decat Golf 4/Bora, iar intretinerea e mai scumpa.

| AlexMAV explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da greseala mea la Golf 4- sedan big grin. N-am fost atent.

| Sofer a răspuns:

Mie imi plac golf-urile asa că golf 4 ar merge happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dupa ce ai spus de BMW, restul sunt in plus.

| shurubeluuuu a răspuns:

Bmw e bun, dat tractiunea spate te dezavantajeaza iarna, golf 4 e la fel ca bora, iar passatul e cam complicat.deci,vw golf 4 e cel mai potrivit.