| king5151 a întrebat:

Bmw seria 4 2.0 biturbo 240cp sau a8 3.0 250 cp? Cine ar castiga?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia cu șoferul mai bun, cuplu mai mare și greutatea mai mica.

| florinellw a răspuns:

Seria 4 fara discutie, tocmai ce ai comparat o masina de 1, 5t(ceva de genul) cu una de 2t+ cu aproximativ aceeasi putere

| king5151 explică (pentru florinellw):

Cu un stage 1 la a8 ar schimba ceva?

| florinellw a răspuns (pentru king5151):

Depinde si de stage, daca scoti 300cp din stage 1 e cam stransa treaba, n as putea estima care e mai rapida

| Abcadi a răspuns:

Ca si fiabilitate e logiv ca un motor de 2L cu 240 cp fata de unul de 3L cu aproximativ aceași putere nu este la fel de fiabil, 2.0 biturbo este mult mai fortat fara de 3.0, ambele au plusuri si minusuri, iar o diferenta este consumul si taxele?