| FlorinCatalin96 a întrebat:

Buna,am o problema si va rog sa ma ajutati, am un scuter malaguti f10, il pornesc si peste 5 minute mi se opreste si nu mai da scantei, peste 30 de minute imi da iar scantei, am schimbat CDI bobina de inductie dar degeaba.am pus un cui acolo unde bag fisa(la bobina)si nu m-a curentat delocsaddar cand da scantei ma curenteaza

Răspuns Câştigător
| ciptim a răspuns:

Omul nu are scanteie..carburatorul nu are nici o importanta aici.verifica senzorul de turatie sa fie curat. fara mizerie si uita-te cand dai volanta jos, sa fie pana de pe ax intreaga.

7 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Ori nu se alimenteaza,// carburatorul infundat(curata-l)

| FlorinCatalin96 explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Da mie nu imi da scantei.cand imi da pot sa ma plimb cu el vreo 5 minute, si dupa mi se opreste, ca sa il pornesc iar trebuie sa astept vreo 30 de minute,

| emag a răspuns:

Carburatorul infundat, era un ac mic sau nu stiu cum se numea, la carburator, mie cel putin imi facea figuri, nu se alimenta cum trebuie si se oprea brusc oriunde ma aflam

| cicky6 a răspuns:

Carburator infundat, filtrul de aer schimbat si alta bujie

| FlorinCatalin96 explică (pentru cicky6):

Da eu nu am probleme cu carburatorul, mie nu imi da scantei tot timpul, imi da scantei cand vrea, dar nu stiu de ce, va rog sa ma ajutati, nu mai stiu ce sa ii facsadsadsad

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru FlorinCatalin96):

Schimba bujia, daca nu-ti da scantei

| FlorinCatalin96 explică:

Da eu nu am probleme cu carburatorul, mie nu imi da scantei tot timpul, imi da scantei cand vrea, dar nu stiu de ce, va rog sa ma ajutati, nu mai stiu ce sa ii facsadsadsad