| viata0delash a întrebat:

Buna, am intrebari legate de cumparare unei masini cu numere olandeze.
Pot cumpara in țară, o masina olandeza, de la un român?
Ce acte trebuie sa primesc de la el?
Ca urmare, trebuie sa strang pachetul pentru RAR, Inmatriculare ...nu?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cartea de identitate a masinii (brieful mare) certificatul de înmatriculare (brieful mic), plăcuțele de înmatriculare, contract de vanzare cumpărare intre voi, iar daca nu este el proprietar in acte, toate contractele de vanzare cumpărare si facturile, de legătură, de la proprietar pana la el.

| goguPatent a răspuns:

Poti dar e o complicaciune enorma.
Cel care iti vinde masina ar putea usura foarte multe procedura daca ar face el rar-ul, am treceo pe numele lui la finante si ar scoate numere rosii

Răspuns utilizator avertizat