| raullik007 a întrebat:

Buna!
Am o bicicleta cu roti de 24".
Nu stiu ce are la roata din spate,se invart pinioanele dar nu si roata, adica pinioanele se invart dar noata nu ...cum sa o repar? Oare pinioanele nu face contact cu roata?

Răspuns Câştigător

Ia-ti un bloc de pinioane e 15 lei si apoi dai roata jos si cu o cheie de 24 sau de cat e acolo la pinioane desfaci si il schimbi

3 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Schimba pinioanele 100% sunt de vina am avut aceeasi problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimbi pinioanele. alea au inautru o piedica si o siguranta care atunci cand dai la pedale iti blocheaza pinioanele si atunci cand nu dai la pedale permite rotii sa se invarta fara pinioane. Probabil sa respectiva siguranta s-a rupt.

| Tau_SuperErou_1995 a răspuns:

Poate e de la axul rotii, dar nu cred, mai degraba sa fie de la rulmentii axului(coronite).