| Babygirl90 a întrebat:

Am o fisura la parbriz de vreo 20 cm. Oare pot sa merg in Ungaria? In ideea ca as avea pobleme la vama sau se poate sa ne amendeze?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Șansele sunt să te amendeze pentru că nu ai voie să mergi cu parbrizul spart.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la un centru de parbrize si ii rogi sa-ti mascheze crapatura. Dau niste gauri foarte fine in crapatura, pun o solutie mata si nu se mai observa decat daca iti aduci aminte unde sa te uiti. Cu acel tratament, nici nu se mai extinde.
Costul este mic, eu am dat 10 lei si mi-a tratat o crapatura din colt, avea 20cm si aia, dar mi-a mascat doar jumatate din ea, ca sa nu se extinda. Jos se vedea fisura.

| Robert1999999 a răspuns:

Nu, mergi linistit, atata timp, cat parbrizul nu este spart pe jumatate, na-i treaba happy

| relaxalex a răspuns:

Reparatii parbrize auto! Bucuresti/Sector 4

Tel : 0733131133

Repar parbrize auto, sparturile pot fi de tip "stea", "semiluna", "ochi de bou" sau a celor care sunt o combinatie a acestor tipuri precum si a fisurilor de pana la 10 cm https://reparatiiparbrize.ro