Întrebare recomandată | peterneculcea a întrebat:

Buna,
Am o masina A4 model 1995-1996.Mi s-a terminat curentul din baterie si am incercat sa i-au curent de la o alta masina,a pornit alarma, iar eu am bagat cheia in contact si am incercat sa pornesc cu alarma pornita. Masina nu a pornit si mi-a blocat cheia in contact.
Cine poate sa-mi dea un raspuns cum pot debloca sa scot cheia din contact si sa pornesc masina.
Astept raspunsuri, multumesc!

4 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Tinand cont ca este o masina de prin anii 95' imi e greu sa cred ca are vreun sistem antifurt atat de avansat incat sa nu iti dea voie sa pornesti motorul. Tind sa cred mai mult ca este o problema mecanica. In timp ce invarti de cheie incearca sa invati de volan si intr-o parte si in acealata poate se deblocheaza. Daca nu merge inseamna ca sunt ceva probleme cu contactul.
Mult succes si sunt curios totusi sa aflu ce a fost mai exact, asa ca astept un raspuns.

| Ghost13 a răspuns:

Incearca sa scoti bornele de la baterie si incearca dupa.

| georgevali a răspuns:

Daca s-a blocat cheia in contact inseamna ca a venit un puls prea puternic de energiede la celalanta masina du-te la un mecanic si va trebui sa demonteze contactul alege cu grija mecanicul uni nu sunt prea priceputi

| danyfrz a răspuns:

Electromotorul a primit un puls foarte puternic si a dat computerul de bord peste cap. poate este si de la alarma daca e din fabrica incearca sa te duci la un mecanic bun sau la diler. sper sa te ajute