| Blaga_Crystea_1994 a întrebat:

am un chrysler neon din 97' si mi s-a terminat bateria de la masina, am incercat sa o pornesc si mi-a pornit alarma am oprito si apoi am chemat un prieten sa'mi dea curent, mi-a dat am pornit masina si nu imi mai functiona alarma si inchiderea centralizata, care ar fi problema? va rog cei care stiti

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Dar ai schimbat bateria, sau tot cea veche? Atentie! Bateria trebuie sa fie buna! Deconectezi bornele de la baterie si plus si minus si le reconectezi dupa zece minute. Acum trebuie sa functioneze, daca nu fugi si fa-i un test intr-un service, pentru resetare!

1 răspuns:
| twingoo a răspuns:

Probabil ca s-a resetat alarma