| s1ge123 a întrebat:

Am o masina Volkswagen Jetta din 2007. Cand accelerez si merg cu ea imi apare "!" intr-un cerc rosu si se aude un clincait. Ce inseamna asta si ce trebuie sa fac ca sa nu mai se intample asta? Inainte nu facea asa. Dau funda!

7 răspunsuri:
| Mihai_Teodor_1999 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la un tester happy

| s1ge123 explică (pentru Mihai_Teodor_1999):

tongue n-as vrea sa ma mai duc. Dar am citit de pe internet si a zis ca nu aveam frana de mana trasa!

| Explosive97 a răspuns (pentru s1ge123):

Frana de mana trasa pentru ce la ce iti folosea frana de mana daca u vrei sa pleci cu ea? Intrebam si eu...

| s1ge123 explică (pentru Explosive97):

Pai nu stiu. :p eu am citit de pe internet ca atunci cand iti apare "!" (Brakes System) inseamna ca nu ai frana de mana trasa. Dar nu stiu la ce se refera ca daca nu era trasa masina nu pornea.

| viorel6122 a răspuns:

Http://www.4tuning.ro/......19915.html
Arunca o privire pe acest site, si apoi daca nu vrei sa ti se intample surprize neplacute da fuguta la service.

| s1ge123 explică (pentru viorel6122):

Pe acest site m-am uitat. Dar oricum mersi! happy

| Explosive97 a răspuns:

Cel mai bine ai merge cu ea la un service sa nu ai cumva probleme la sistemul de franare ceea ce ar tb sa rezolvi urgent verifica lichidul de franare cablurile de pe la roti.
Dar pentru 100 lei mai bine nu risti si te duci la un service si stii clar ce are.