| Valentin12345243rwef a întrebat:

Nu dau de cap la o problema cu un scartait la masina proprie! Am un volkswagen Jetta 2006! Masina scartaie cand pun frana, cand accelerez la precarea dupa loc, in timpul mersului se aude un vajait in partea stanga la sofer, iar cand o las pe liber la viteze foarte mici iar se aude un scartait deranjant! Ce problema are, cam cat de costisitoare ar fi si cum o pot rezolva!?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil sunt placutele de franza care sunt foarte uzate.
Mergi la un mecanic sa se uite la ele si eventual sa le schimbe.

| fanoptick a răspuns:

Salutare!
O posibila problema ar fi placutele de frana, trebuie schimbate.
Cel mai bine e sa te duci la un mecanic specializat.
Iti v-a spune el