| viperole a întrebat:

Am o problemă cu o drujba, Jobu. Imi uda bujia excesiv de mult. Nu reusesc sa o pornesc nicidecum. Scanteie da, carburatorul l-am curatat, toba am dat-o jos, ca avea mizerie in ea, am pus si alta bujie si degeaba. Cand trag de sfoara vad cum pistonul aduce foarte multa benzina si o scoate pe evacuare in loc sa o aprinda. Are cineva idee ce ar putea fi. Multumesc.

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,e o problema comuna,si simplu de rezolvat, totul consta in reglajul carburatorului, sau mai grav, ai pierdut un surub de reglaj al debitului de benzina, te pot ajuta mai mit daca ma contactezi pe www.facebook.com/marian.coca3,sau imil asi numarul tqu de telefon