| lexu32 a întrebat:

Buna TPU.
Am o drujba Dolmar PS410 si nu reusesc sa o pornesc nicicum. Nu stiu care poate sa fie problema, pentru ca benzina ii da si scanteie are dar nu porneste. Si daca dau de mai multe ori sa porneaca imi uda bujia cu benzina.
Dau fundalove struck pentru raspunsul care ma poate ajuta.

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu iti spun din principiul de functionare al unui motor nu al unei drujbe fiindca ma depaseste problema dar tinand cont ca si alea au motor este acelasi lucru! Pot fi tacheti ne reglati, bujia sa dea scanteia mai devreme sau mai tarziu nu cand intra benzina deci nu arde si cel mai sigur nu este reglata distanta dintre culbutori. Daca ai o lera si te pricepi este ok, dar sa nu te apuci cu tabla de dacie laughing