| love1995 a întrebat:

Bună, am o problema cu Volkswagen bora, uneori pornește foarte greu, farul din stânga merge de asemenea doar uneori, iar semnalizarea pt frana(din spate) din partea stânga nu merge. care ar putea fi cauza?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Farul ar putea avea niste contacte oxidate, sau bec defect. La stopul de frana, probabil s-a ars becul.
Cu pornirea nu pot nici sa presupun ce ar putea fi, daca nu dai detalii. Daca nu se invarte motorul cand dai de cheie, sau se invarte dar prea slab, poate fi bateria uzata, sau carbunii si/sau alte piese din demaror. Daca se invarte bine cand dai la cheie, probabil e problema mecanica. Fii atenta si in bord, sa nu ramana un bec galben aprins cand nu porneste, ca ar putea fi de la chipul din cheie.
Mai mergi cu masina la service, daca nu te pricepi deloc.

| OldSoul a răspuns:

Verifica intai becurile de la far si stop, posibil sa fie arse, sau trecute de timp si sa nu mai faca contact bine.
Cu pornirea grea cel mai bine te-ai duce la un mecanic.

| DataSoft a răspuns:

Cel mai bine mergi la un electrician auto.el iti va spune exact care este problema.

Incarca sa verifici si tu bateria probabil este cam veche de iti porneste greu, cat despre semnalizari verifica daca becurile sunt bune.