| ipariloti a întrebat:

Am si eu o intrebare
Pe 22/6/2011 expira asigurarea mea de la masina si tot odata si cartea verde ca o am insccrisa in grecia stiti cumva daca mai pot circula cu ea timp de o luna daca au expirat amandoua eu asa stiam acum nu stiu daca sau schimbat legile si am zis sa intreb repede aici.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu. Daca ai asigurarea expirata legal nu mai poti circula cu masina!

| Angel0 a răspuns:

Doar in țara unde este emisa, asigurarea (anumite)acoperă daunele încă 15 zile dupa expirare, cu condiția sa o reînnoiești la aceeași companie in acest timp.Nu esti scutit de amenda daca te opreste politia.

| mitzacbr a răspuns:

Eu stiu ca mai poti circula inca 15 zile dupa ce a expirat asigurarea.