| Eugeniusu a întrebat:

Unde vad cand expira asigurarea si controlul la o masina?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Data de expirare a politei RCA o poti vedea pe polita si pe asfromania.ro.
Controlul banuiesc ca e ITP-ul, nu stiu sa existe vreo baza de date publica cu asta, poti verifica insa pe certificatul de inmatriculare.
Daca vrei si alerte inainte de expirare, gasesti o sumedenie de aplicatii dedicate pentru telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar pe polita de asigurare pana cand e valabila.
cat despre control, presupun ca te referi la IT. si asta scrie destul de clar pe certificatul de inmatriculare

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Pe asigurare trebuie sa scrie de cand pana cand e valabila.