| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare... unde pot gasi o benzina buna la petrom rompetrol mol lukoil? pana acum am bagat numai d la rompetrol de aia 98 cum so numi, si nu-mi prea place ca nu mi se pare ca se infice masina asa cum ar trebui! mersi mult:*

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E aceeasi porcarie in orice benzinarie, produsele fiind adesea furnizate de aceleasi rafinarii.
Eu unul nu am incredere in Lukoil, pentru ca intr-o vreme tot auzeam la stiri ca i-a prins cu solventi, in rest alimentez intotdeauna unde este mai ieftin.
Petromul, PetromV si OMV nu numai ca sunt unul si acelasi lucru, se alimenteaza din depozitele Petrom, din aceleasi rezervoare, cu aceleasi cisterne. Ca si un amanunt, firma care asigura alimentarea statiilor se numeste Interliner si regula dupa care lucreaza este urmatoarea: cisternele inscriptionate cu Petrom au voie doar la Petrom, cele inscriptionate cu OMV au voie doar la OMV. In schimb au si cisterne inscriptionate cu Interliner, care pot alimenta atat la Petrom cat si la OMV.

identitate
| identitate a răspuns:

Pana la benzina verifica filtrele de aer si benzina, schimba uleiul(daca e cazul), apa si gunoaie in rezervor.La capitolul benzina/motorina o sa primesti numai raspunsuri subiective.Motorina "cea mai buna" e Rompetrol (fuge masina dar si motorina din rezervorbig grin). Oricum au acorduri intre ele si livreaza de la depozitul cel mai apropiat catre toate "firmele". Deci cumperi acelasi produs cu alt nume si pret.happyTesteaza singur.

| florinel_8849 a răspuns:

Ar trebui sa incerci MOL pare ceva mai seioasa Lukoil in nici un caz OMV este tot petrom

| marix_8480 a răspuns:

Eu iau benzina doar de la petrom si este buna, nu am avut probleme

| Sofer a răspuns:

Incearca benzina de la MOL sau Petrom A95. De asta bag la un golf 4.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerile sint impartite! Eu folosesc OMV cind sint in oras (Bucuresti)si eventual, in deplasare, si Rompetrol. Am fost multumit de benzina lor dar mai ales de motorina.
In aceste statii nu numai masina se simte bine! dar sint si conditii optime de popas. ( mincare, cafea, se fumeaza!)...

| adibanu a răspuns:

Ai incercat Carrera 100 de la OMV? Mie mi se parea cea mai buna.