| apetreiedi a întrebat:

Am si eu o problema cu un piaggio free din 2002. Am pus magnetou nou si bobina de inductie si tot nu imi da scanteie. Am cautat cele 3 fire de la bobina de inductie si numai cel verde primeste curent, cel rosu de la cititor nu primeste nimic iar cel alb am inteles ca e masa. Ce sa fac?

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Vezi pe care fire scoate bobina(stator)curent.bobina de inductie de care e? imi poti arata o poza pune un link cv, e tipica bobina? doua borne si fisa?