| bymhyt a întrebat:

Buna, am si eu un opel astra h 1.7 cutie viteze in 5 trepte si am urmatoarea problema, cand e mai frig afara, adica cu minus, dimineata intra greu in viteza, in orice viteza, pana o bag o data sau de doua ori, am incercat sa o bag in viteza inainte s-o pornesc si intra am incercat si dupa ce am pornit si tot intra doar dupa ce o las sa mearga 10 min sa se dezghete face asta, eu banuiesc cutia, altceva nu are ce, a mai avut cineva astfel de problema? Uleiul in cutie a fost schimbat!

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Pai din cauza asta uleiul din cutie doar se completeaza si se evita schimbarea cu totul.Nu ar trebui sa faca asa multa vreme oricum, ai rabdare.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Uleiul este vascos si pana se „rupe" asa se intampla.