| kazaryon a întrebat:

Dupa o noapte mai geroasa cand sa plec cu masina si sa bag cutia in viteze ca o lăsasem pe liber imi intra doar in treptele a 3-a si a 4-a. Nu imi intra in nicio alta viteza. Am plecat de pe loc cu a treia. Dupa o tura de 2-3 km am oprit masina. Nu imi intra in viteze nici cu motorul pornit nici cu el oprit. Cand am revenit la masina dupa circa 5 minute imi intra in viteze normal. Am verificat uleiul din cutie si am observat ca am o pelicula subtire de ulei. De la ce poate fi problema? Ma gandesc ca daca e era de la ulei imi intra greu in viteze. astept ceva sfaturi pertinente.

1 răspuns:
| Arezki a răspuns:

Daca ti se mai intampa ar trebui sa lasi motorul pornit cam 30 de minute deorece uleiul tau din cutie si-a pierdut din proprietati. Sau mai bine sa il schimbi