| Belu_Narcis_Rusalin_1995 a întrebat:

Buna, am si eu un scuter Piaggio diesis de 80 cm si in ultima vreme am numai probleme cu el. Astazi i-am schimbat setul si am curatat carburatorul si filtrul de aer, dupa ce am montat totul la loc exact cum a fost l-am pornit si statea la relantiu, dar nu se tura cum trebuie. Am incercat sa ii dau filtrul de aer jos si spre surprindere mea se tura bine de tot, dar nu mai statea la relantiu. Ce sa fac sa se tureze bine si cu filtrul de aer?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Foloseste benzina buna, gen OMV. Filtrul de aer NU este implicat direct in relanti, adica indiferent in ce stare este filtrul de aer, relantiul trebuie sa fie constant. eu cred ca tu misti altceva pe acolo.