| Fl0rYYnUtzz a întrebat:

Am un scuter Piaggio (Salim) Lam pornit am mers 4metri iar apoi s-a oprit motorul, nu mai vroia sa mai porneasca m-am uitat la bujie nu era uda i-am desfacut carburatorul l-am curatat, filtrul de eier dar tot nu a vrut sa porneasca i-am dat toba jos dar nu era infundata iar cind ai slabesc suruburile din capatul pistonului acolo unde este prinsa toba porneste daca ai string suruburile se opreste.Am lasat-o asa cu toba desfacuta si am incercat sa merg dar al acceleram la maxim se tura dar nu pleca de pe loc stie cineva ce poate avea?
FUNDA

4 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Trebuie sa til segmetezi, nu mai incerca sal porneste ca poate iti strica si piston-ul si faci si zgaraieturi pe cilindru si te costa o leaca sa-l faci happy deci segmenteazal si iti va merge perfect happy, funda?

| Fl0rYYnUtzz explică:

Mai vreau raspunsuri

| KaPy2 a răspuns (pentru Fl0rYYnUtzz):

Poi de la segmenti nu-ti porneste tie, si mei la fel mi s-a intamplat cand am dat segmenti jos erau subtiri nu mai erau ei cum a fost o data

| Fl0rYYnUtzz explică:

Nu ai inteles el nu mai pornea si cind i-am dat galeria jos, cand ai desfac suruburile de acolo unde e prinsa porneste motorul dar il accelerez la maxim se tureaza dar nu pleaca de pe loc