| fanepop a întrebat:

Am un atv de 125 cc si de la o vreme nu mai porneste deloc la automat numai impins (la rece) dar dupa ce se incalzeste si il opresc porneste la cald foarte bine. Ce poate sa aiba? (probleme cu alimentarea)
P. S. este aproape nou

Răspuns Câştigător
| rZv995 a răspuns:

Schimbai bujia sau cand este rece pune-i soclul ca este normal ca atunci cand cald sa porneasca deci dai cu soclul la pornire sau schimai Bujia!

4 răspunsuri:
| rZv995 a răspuns:

Fanepop,imi pare bine ca te am ajutat!

| georgesur a răspuns:

Este util sfatul lui florinmachoboy, dar poti incerca si sa schimbi bateria cu una mai buna sau sa verifici demarorul.

| alandala a răspuns:

Apeleaza la un mechanic specialist in asa ceva. Nu se poate rezolva asa dupa vorbe. Pot fi mai multe motive.

| fanepop explică:

Bujia am schimbat-o il pornesc doar cu socul. Bateria imi scoate 13v
demaroul f bun