| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună ziua, am un honda cr 125 din 96 care are niste probleme cu alimentarea zic eu. La rece trebuie sa dau vreo 10 pedale sa porneasca dar cand este cald porneste la sfert de pedala si am mai observat ca imi uda bujia rau. Dupa o iesire mai lunga am oprit sa vad cum este bujia si era neagra. Dupa ce ajung acasa opresc motorul 30 minute si ma duc sa dau la pedala si nu porneste. Dau jos bujia si toata fleasca, pun fisa pe ea si dau la pedala nimic scanteie, usc bujia, o curat, o pun pe fisa si dau la pedala, avea o scanteie foarte buna. Tin sa precizez ca motorul este 2t.

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

In primul rand ai probleme cu socul, apoi cum ai compresia? e ok?

| Roly_Roland_1982 explică (pentru DaniTDCI):

Compresia este foarte buna pentru ca am schimbat pistonul si segmentul

| Roly_Roland_1982 explică (pentru DaniTDCI):

La carburator am doar un singur reglaj la aer si de la soc pot sa reglez relantiul, dar trebuie sa invart relantiul aproape la maxim sa imi tina

| DaniTDCI a răspuns (pentru Roly_Roland_1982):

Atunci cel mai probabil ar fi semeringurile de la ambielaj, unul din ele e uzat si nu mai face admisia asa cum trebuie. altceva nu poate fi...

| Roly_Roland_1982 explică (pentru DaniTDCI):

Am schimbat si semeringurile de la ambelaj am pus prox, o sa-mi cumpar un carburator keihin cu reglaj la relanti si o sa vad