| angeldemon a întrebat:

Am un golf 3 4 usi hatckback si de 2 zile se aude un zgomot la roata spate dreapta in mers si mai incet in stationare.Care ar fi problema? Posibil sabotii?

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cum sa tiuie mai in stationare?rolling on the floorfi si tu mai clar, daca vrei un raspuns rezonabil.altfel,isi da fiecare cu presupusul.

| ionut236 a răspuns:

Rulmentul dar mai sigur urca pe cric si trage de roata daca are joc a jos tamburul si mai strange rulmentul ca e conic si iti permite

| darrio2007 a răspuns:

Posibil sabotii sau rulmentul. Puteai spune si cum se aude zgomotul.

| shoBy1 a răspuns:

Rulmentu nu poate fi cand stationeaza. daca troncane s-ar putea sa fie de la el dar, doar in mers. daca se aude asa ca si cum se zguduie masina uitate la telescoape happy.

| passarisMB a răspuns:

Daca nu uruie inseamna ca nu e de la rulment ci mai probabil de la saboti.totusi desfa roata si uitete la saboti, se cunoaste daca sunt uzati.

| angeldemon explică:

Zgomotul e de fapt un tiuit destul de tare in mers iar cand stationez se aude mai incet