| CristiAurelian2k a întrebat:

Buna,am un scuter pe care nu l-am mai pornit de 1 an, cand l-am pornit si am incercat sa ma dau cu el țineam accelerația la maxim si mai mult de 30km/h nu tragea am zis hai sa ii schimb carburatorul,după ce l-am schimbat la fel mergea,l-am segmentat, i-am schimbat pistonu,cilindru,muzicuta, filtru de aer, i-am facut amestec si la fel merge.Ce pot sa fac? Va rog ajutati-mă!

1 răspuns:
| Stefan19831507 a răspuns:

Verifica scinteia la bujie cu bujia scoasa afara si pisa pe masa la scuter pe o portiune de metal vezi cum da scinteia continua sau intrerupta.a doua varianta regleaza carburatorul corezpunzator. Bafta