| Szarvas a întrebat:

Am vw passat b6 an 2006 motor 1.9 am fost ieri si am alimentat. Iar la volan a urcat un prieten mai mic care avea nevoie de reglaj scaum si volan. Areglat volanul in pozitia normala la bagat inauntru. A pornit motorul si dand sa plece si sa vireze nu i-a dat voi. Volan blocat. Am reglat de mai multe ori volanu. Si tot asa sub el se aude cum blocheaza volanul cand il misc. Scos bornele si mufa de la calculator si tot asa e. Volan blocat. Fac doar o miacare mica cu el stanga dreapta si da in blocaj se aude. Ce poate fi?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum masina nu are cheie, probabil exista un actuator care blocheaza volanul. Conectat la un modul electronic si 3 computere, ca doar e VW.
Ai nevoie de un electrician/mecanic, care sa faca o diagnoza masinii, sa vada daca apare vreo piesa defecta acolo, apoi sa scoata acel mecanism, daca el e buba, si sa-l anuleze, ori sa il inlocuiasca.

| anonimul0724 a răspuns:

Recomand sa te duci la un service!