| golban1997 a întrebat:

As dori sa stiu cat la suta consuma un audi a6 din 1999 pana in 2003 pe diesel!

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

De 2.5 are ceva consum, ai cumparat-o? Motorul de 2.5 din gama VAG este cel mai prost motor. Consuma mult, consuma ulei, nu este fiabil deloc. Cred ca are dubla distributie (una in fata, una mai mica in partea din spate a motorului). Am vrut eu sa cumpar unul, dar in final am luat un a6, 19.110hp. Cele mai bune motoare sunt 19 tdi, din grupul vag.

| golban1997 explică (pentru blAster85):

Nu dar doresc mersi oricum si cat ai dat pe ea daca nu te superi de intrebare

| blAster85 a răspuns (pentru golban1997):

A mea e din 98, am scos-o la 2000 acum cateva luni (stau in Spania) apoi am bagat kit complet de brate suspensie, sau cum se numesc, le-am luat de pe amazon. Vreau sa-i fac distributia, ca imediat trebuie schimbata, da la aia nu ma bag ca atata mecanica nu stiu. Cum umbla in Romania astia la pret? Tu vrei neaparat audi sau ceva din gama vag? Un prieten de al meu a gasit un passat din 03 motor 19, 130hp. Tare si aia, consum mic.etc. Sa ma tii la curent. Iti dau un sfat, nu lua aia cu motor de 2, 5 ca vei regreta, se duce repede vibroghenul sau arborele cotit, daca zic bine. Plus ca is doua, e masina scumpa de intretinut. Plus motor mare, asigurare scumpa, impozit mai mare etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce motor, cum il conduci, unde il conduci, in ce stare e masina

| golban1997 explică:

De 2.5