| Wizard68 a întrebat:

Buna, as vrea sa achiziționeze un renault laguna 2 cu motor de 3 l v6 benzina. ce părere aveți de ele? Ms

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

În primul rând, nu a fost un motor Renault 100%, ci preluat de la Nissan, împreună cu V6 diesel.
De asemenea, ponderea vânzărilor în cazul modelelor Laguna 2, au fost motoarele în 4 cilindri, diesel sau benzină. Versiunea V6, venea doar cu echiparea de vârf. Deprecierea modelului e foarte mare, iar una dintre problemele întâmpinate e greutatea motorului, puterea, cuplul care solicită foarte mult puntea față. Deci, suferă sistemul de frânare și suspensia.
Doar dacă găsiți un model cu carnetul de service la zi e recomandat să achiziționați un astfel de model.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să plătești anual impozit cât prețul mașinii )))

| Ineedhelpguys a răspuns:

Mai bine cauti un renault laguna 3 deoarece mai toate sunt aproximativ 5000 de euro la mana a doua. De ce? Deoarece modelele de laguna 1 si 2 nu prea difera deloc, ambele sunt cam praf din orice punct de vedere, abia 3 ce a revolutionat conceptul, dar a fost prea tarziu si din aceasta cauza modelul 4 a fost anulat. Am un renault laguna 3 din 2008(deci are peste 10 ani) si se comporta si arata mai bine decat alte masini cu aceeasi vechime(daca ai grija de ea).