| kymco a întrebat:

Buna, astazi am luat traseul la examenul auto, astazi fiind joi, l-am dat in pascani, judetul Iasi, as vrea sa stiu cand ar trebui sa imi ajunga permisul prin posta, sau in cat timp?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi permisul in cca 10-15 zile. Poti solicita dovada si maine.

| kymco explică (pentru Ioandelasal):

Unde pot solicita dovada? Si cum?

| Ioandelasal a răspuns (pentru kymco):

La serviciul de permise.

| Violleta2022 a răspuns:

Permisul se primeste acasa in 7-14 zile lucratoare.

| PaulMPIC a răspuns:

Felicitări, si eu am dat orasul in Pașcani azi, am picat cu Stan. Luni sau Marti iti ajunge prin posta.

| bogo93 a răspuns:

Salut, permisul iti ajunge in 3 zile la prioripost-ul din orasul tau, respectiv Pascani iar dovada o iei de la servicii permise. Oricum cred ca e valabila si dovada care ti-a dat-o examinatorul dupa ce ai luat traseul daca ti-a dat-o. Sper ca ti-am fost de folos, cel putin asa a fost la mine, eu fiind din Iasi

| Bogdan26E a răspuns:

Salut te felicit poti scoate doavada pana ce primesti permisul, eu asa am facut permisul ajunge prin posta in maxim doua saptamani din cate stiu.

| kymco explică (pentru Bogdan26E):

Mersi, cum mai exact pot scoate davada aia si cand pot sa o fac?

| Bogdan26E a răspuns (pentru kymco):

Trebuie sa mergi la serviciul de permise se afla acolo unde ai sustinut proba teoretica numai bine!