| ramona_2533 a întrebat:

Buna cat costa scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| User a răspuns:

950 + alte chichite (analize, cazier, etc) si se ajunge pe la vreo 1200 lei

8 răspunsuri:
| JH a răspuns:

Depinde.CEi de mai sus ti-au spus cat au dat ei. Uite ca ieri am avut si eu prima ora de condus.Si eu am dat asa

Fisa medicala : 65 ron
Cazier: 15 ron
Examen psihologic: 55 ron
Legislatie : 200 ron
Instructor: 1000 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a costat 750 de lei scoala de soferi la TEO. cam peste tot sunt aceleasi preturi tongue

| dudu13 a răspuns:

Eu am inceput scoala de soferi acum 6 luni si am dat 850 lei, iar dosarul m-a costat aproape 250 lei.Pretul difera si de zona din care faci parte.Eu sunt din suceava. P.S :Am permis de 3 lunilaughing

| ionutand a răspuns (pentru dudu13):

Salut dudu666 la ce scoala ai fost? eu sunt tot dim Suceava! cum se cheama scoal?

| 0veX a răspuns:

Depinde de scoala si de locul unde trebuie sa iti faci analizele.

Presupun ca doar B vrei sa faci.

Hai sa luam asa. Analizele te poate costa intre 80-200 RON depinde unde mergi sa ti le faci, eu cel putin am dat 80 RON pentru toate analizele necesare.

Strict scoala de soferi (Legistlatia) te poate costa intre 300-500 sau mai multi RON, depinde de scoala (nu le stiu pe toate). Mai urmeaza si instructorul la care ii mai dai o mana buna de bani, inca vreo 400-500 ron si ajungi cam la 1000-1200 RON in final.

Daca ai cumva o cunostinta care ii instructor auto vorbeste cu el prima oara si intreaba-l daca vrea sa te invete platindui doar benzina (aia poate fi cam 100-150 RON, eventual ceva in plus mai disctutati, ajungi la jumatate de pret).

Idea e sa iesi cu cat mai putini bani daca banii is problema.

Revenind la intrebarea ta, te poate costa intre 1000-1200 RON, doar B.

Si eu momentan fac scoala de soferi si eu am reusit sa ma limitez la 400 RON. Iti urez succes happy.

| Amin a răspuns:

Da... si in afara de astea nu uita 13 milioane spaga pentru traseu laughing