| noiimpreuna a întrebat:

Buna, ce este bine sa am in portbagajul masinii, in afara de trusa de prim ajutor, triunghiurile, stingator? Sa am in caz de nevoie.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O trusa de scule, vesta, manusi, apa

| OldSoul a răspuns:

Ai omis principalul, roata de rezerva, cric, si cheia pentru roti.
Optional e bine sa ai cateva scule la tine, sau cel putin un patent multifunctional.
Mai departe, o funie, ca nu se stie niciodata.
O bricheta in caz de nevoie.
Si, in opinia mea, inca ceva important, cabluri de dat curent, ca, din nou, nu se stie niciodata.
Eventual si o bucata de teava (prelungitor pentru cheia de roti, in cazul in care sunt prezoanele stranse prea tare).
Si cativa soricei.

Eu unul am tot ce am precizat mai sus, desigur, si trusa, un triunghi, si un stingator.

| DaniTDCI a răspuns:

O trusa de scule, uleiul masinii si cam atat. eventual o bata de baseball

| EmYyYEmilian a răspuns:

Parasuta