| wanted1 a întrebat:

Salut
Mi-a dat cineva sa-i comand trusa de prim ajutor/stingator si triunghi.
Le comand de la eMAG.
Are ceva daca le comand eu si le dau la persoana respectiva?
Ii trebuie ceva factura pentru dovada etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nevoie de nicio factura

| sierra1 a răspuns:

Nope, cumpără-i liniștit

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e nevoie de acte, trebuie doar sa le aiba in masina, si sa nu fie expirate stingatorul si cu trusa.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Factura trebuie pentru: garantie, contabilitate

deci, nu numai ca poti, dar poti sa pui ca livrare chiar adresa lui, sa mearga curierul direct la el, in caz ca te coafeaza mai bine

chiar poate sa ridice produsul direct de la eMAG (ca presupun ca la un produs cu un pret nu prea mare, si mic, ca greutate nu mai platesti curierul) ii trebuie numai numarul de comanda

in ambele solutii de mai sus, o sa plateasca el, direct, si o sa primeasca si factura