| alll3xandra a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca vezi un accident in fata ta?

9 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Pe tine!

| Ichnat a răspuns:

Nu trebuie sa te increzi 100% in vise insa poti cauta pe net dictionar de vise!

| Anonim0100 a răspuns:

Buna. Visele nu sunt reala sunt doar subconstientul nostru. E doar un simplu vis atat. Pa, pa!

| Anonim0100 a răspuns:

Altadata posteaza la categoria buna nu Auto&Moto.

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Sunt doar vise, nu ii adevarat. Pa, pa.

| CristiSeeker a răspuns:

Buna! Spre deosebire de credinta populara, visele au semnificatie unica pentru fiecare persoana in parte, ci nu semnificatii generale. Cel mai bun raspuns cred ca l-ai obtine de la o persoana cu studii in psihologie si/sau neurologie. Desi nu am asemenea studii, am anumite cunostinte in acest domeniu, deci voi incerca sa te ajut (dar tine minte ca este posibil sa gresesc).
In opinia mea, acest vis al tau poate insemna 3 lucruri:
1. O imagine creata de mintea ta din informatii luate din ceva ce tu ai vizualizat anterior, spre exemplu o stire sau un film...
2. O frica interioara, subconstienta, legata de un anumit accident de care te temi...
3. O precognitie (aceasta este cea mai putin probabila varianta), insemnand ca tu ai previzualizat (intr-un fel sau altul) ceva ce se va petrece.
Spre sa descoperi semnificatia acestui vis. Personal, sunt destul de sigur ca este prima varianta prezentata de mine, dar nu putem fi siguri... happy

| alll3xandra explică (pentru CristiSeeker):

Eu anul trecut am avut accident si is unele din scene din accidentu pe care l-am avut. Multumesc

| firstboy a răspuns:

Nu crede in interpretarea viselor asa ceva este doar o naivitate nu este real.

| DavidOsam a răspuns:

Inseamna ca ai visat.