| butusan a întrebat:

Ce masina imi recomandati? Am un buget de 5000 €, vreau o masina cu un consum cat mai mic, si cat mai multi cai putere (minim 130) si preferabil sa fie vw,bmw,mercedes,audi,ford, opel. ce masina imi recomandati?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra H 1.9 CDTI de 150cp.
Motor foarte ok, cuplu imens, timonerie perfecta, tinuta de drum foarte sport, specifica Astrelor.
Daca vrei ceva mai mult confort, Vectra C cu aceeasi motorizare.
Astea le recomand, testate 'pe pielea mea', nu recomand dupa poze vazute pe net.
Dintre marcile date de tine, as mai recomanda Mercedes, dar e naspa ca motoarele lor bune sunt mult peste 2.0, si ai taxe enorme la ele.
BMW nu ma atrage, prin simplul fapt ca sunt praf la aderenta. In rest nu am ce sa le reprosez, dar sunt mai mult masini de show. Benzinarele consuma in draci, ca sunt motoare de fuga.
Ford Focus e ceva mai bun decat Astra, insa nu cunosc motorizare peste 130cp, pe care sa ti-o recomand.

| Enache_Radu_1999 a răspuns:

O Alfa Romeo 159 poți sa iei dieselul cu 150 cp sau 2.4 diesel 200 cp.