| mihail123 a întrebat:

ce solutii imi recomandati pentru spalare/intretinere masina? si anume,sampon,ciara,solutie cauciucuri,plastice si motor? nu am turbojet,masina o spla in curte cu furtunu,

2 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Salut,iti recomand Sampon auto cu ceara si eu imi spal masina in curte, macar stiu ca nu mi-o zgarie toti "fraierii".
Bafta!

| ShoboM a răspuns:

Salut, sunt o multime de solutii pe piata, dar iti pot recomanda pentru vopsea sa lustruiesti cu ceara masina de 2-3 ori pe an, eu unul o lustruiesc manual este o ceara asemanatoare cu o cutie mare de margarina se aplica pe zone mici se lasa sa se usuce unpic apoi se lustruieste cu o alta carpa.Mie unul imi ia la marimea masinii cam 2-3 ore, dar efectul merita si protejeaza mult mai mult vopseaua decat ceara lichida sau altele cu ce ti se da la spalatorii auto., Pentru plastice iti recomand silicon, eu folosesc silicon curat, pur sau cum ii spune fara mirosuri si alte minuni, se gaseste in sticlute mai micute. Sper ca te-am lamurit unpic, spor la treaba.