| anonim_4396 a întrebat:

Cei care stati la curte,aveti tantari? laughing
Daca da,cum scapati de ei?
Eu am foarte multi afara, care mai intra si in casa.
Ce solutii imi recomandati?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spray anti țânțar.

| Drimmero a răspuns:

Chiar azi m-au ciupit, am o atractie la ei de nu-mi vine a crede, mi se fac 'guguloaie' si nu simple ciupituri, dar se calmeaza in cateva zeci de minute.

Solutii? plase, spray-uri, pastile, palme

| Emma30555 a răspuns:

Sunt niște spirale speciale cărora le dai foc la un capăt, alunga țânțarii pe perioada cât iese acel fum, pentru casa, pui plase sau poți da și cu spray special apoi aerisesti

| GoldenZenith a răspuns:

Sunt diferite aparate de pus in priza antitantari. Eu merg pe o chestie mai naturala, am menta proaspătă in gradina si pun in niște farfuriuțe in camere si miroase super si sa știi ca nu prea mai am de a face cu niciun tantar in casa. Afara nu cred ca ai ce face thinking

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că ar fi nevoie de un spray... cică ei trag la oamenii cu sânge dulcewinking
Serios! Și pe mine mă bântuie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dau palme când muscã laughing

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Multumesc tuturor! big grin

| wpetterssone a răspuns:

Locuiesc într-o casă, pe lângă există și o curte. Nu am observat țânțari pe lângă casă.

| Alexxiax98 a răspuns:

Am plase la usi/geamuri, pe timp de vara.
Poti incerca sa te dai cu spray special pentru asta, sau cu chestii de alea de bagat in priza.