| DjSannan a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta cu o informatie? As dori sa stiu cat ar costa o radiere la o masina? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Nu costă nimic ai nevoie de următoarele acre:
http://www.buhnici.ro/......elor-2012/

5 răspunsuri:
| Neinteresant222 a răspuns:

•Inmatriculare definitiva Bucuresti: 150 lei
•Inmatriculare definitiva Ilfov: 160 lei
•Inmatriculare + Radiere: 150 lei
•Radiere Auto: 50 lei
•Inmatriculare auto provizorie: 100 lei
•Achitarea taxei de poluare: 50 lei
•Omologare RAR: 100 lei
•Duplicat certificat de inmatriculare: 100 lei

| alessia5158 a răspuns (pentru Neinteresant222):

Cand ai facut copy/paste de aici http://www.oferte-rca.ro/inmatriculari_radieri_auto.php, ar fi trebuit sa observi ca, "taxele" respective, reprezinta plata unor servicii oferite de o firma oarecare, nicidecum taxele aferente unei radieri( care poate fi facuta de insusi proprietarul masinii fara sa apeleze la serviciile unei firme ).

| Neinteresant222 a răspuns (pentru alessia5158):

Ceau,
Eu iti inteleg nemultumirea raspunsului meu, dar in acelasi timp, ce putea fi mai simplu decat sa dai 50 de lei si sa se ocupe altcineva? chiar si o firma oarecare happy.

| DjSannan explică (pentru Neinteresant222):

Pai poate nu toata lumea are 50 de lei, pentru multi si 50 de lei sunt bani fara supArare

| George_Bugheanu_1997 a răspuns:

Procesul de radiere auto presupune scoaterea din circulatie a autevehiculelor la cererea proprietarului, in cazul vanzarii sau casarii (predarii spre dezmembrare). Radierea autoturismului se face insa de catre autoritatea care a efectuat inmatricularea doar in cazul scoaterii definitive din circulatie a masinii.O radiere, costa in jurul la 100 RON.Iar, pentru numere provizorii taxele sunt:

Taxa Numar 40 RON
Taxa Financiar 7 RON
Taxa CEC 13 RON