| deyutz95 a întrebat:

Buna, daca imi iau o masina neinmatriculata ce are geamurile fumurii din fabrica, acestea mai trebuie omologate?

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Nu stiu sa existe geamuri fumurii ``din fabrica``. Au o tenta gri, dar nu sunt fumurii. Daca totusi sunt din fabrica, nu trebuie, aia nu vind nimic contrar legii, sau care sa necesite costuri suplimentare in vederea alinierii la legislatie.

| relian a răspuns:

Tot ce vine din fabarica in tara in care masina intra este legal, deci nu trebuie ca tu sa omologhezi ceva.

regis
| regis a răspuns:

Geamurile fumurii din fabrica su t deja omologate, nu mai este nevoie de nimic suplimentar.

| DumitruDaniel a răspuns:

Nu,sunt deja omologate din fabrică.