| Adytza_9178 a întrebat:

Am pierdut autorizatia pe care o aveam geamurile fumurii la masina(omologate RAR), pot sa circul in continuare fara sa patesc ceva daca ma opreste ploitita?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca nu ai nicio dovada ca sunt autorizate atunci vei fi amendat / obligat sa le dai jos.

Vezi la Rar, trebuie sa fie posibil sa obtii o copie

| Adytza_9178 explică (pentru suntserios):

Pe folie scrie ca e omologata rar pusa chiar de ei numai ca am pierdut documentele cu autorizatia/dovada.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa rost de alta autorizatie, nu te pune cu organu`

| parvuconst a răspuns:

Poti circula cu riscul sa ramai fara talon, mai bine te-ai duce sa o redomandesti ca nu costa mult, amenda este de 420 lei + recuperare talon.