| K9pInKuTzZaThA a întrebat:

De curand am obtinut si eu permisul de conducere categoria b si as dori sa stiu daca pot iesi din tara, inainte stiu ca nu era voie sa conduci in afara taii in primul an de conducere.Va multumesc! FUNDA+VOTwinking

7 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

EU nu stiu sa iti ceara cineva permisul de conducere cand iesi din tara. Nu am auzit niciodata ca ai avea nevoie de vechime ca sa iesi din tara. Nu te intreaba nimeni nimic cand iesi din tara. Eu ies odata la 2 saptamani sau chiar saptamanal din tara si pana acum de 2 ori mi s-a cerut permisul de conducere. Am 3 ani dar niciodata nu s-au legat de nimic, cand iesi din tara scoate talonul si baga in el buletinul tau sau daca sunteti mai multi punele pe toate acolo si gata.

neluL
| neluL a răspuns:

La fel este si acum! Dar nu te controleaza nimeni! Poti iesi din tara si maine!

| cossmy a răspuns:

O chestie numa...cand ajungi la vama, scoate lamaia din geamwinking. In rest, n'ai probleme. Nu sunt aia politie rutiera, sa-ti ceara permisuhappy

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Habar n-am sa-ti raspund, dar din perspectiva lipsei de experienta, mai bine mai asteapta.

| sirena1 a răspuns:

Nu iti cere la vama dar nu ai voie pana nu depasesti anul pentru ca esti la nivel de incepator.Eu in Ianuarie am facut un an si sunt in Portugalia, dar in vara cand am fost in Grecia desi am condus acolo inca nu aveam un an si nu este voie pentru ca intai capeti experienta in tara ta! invata practica la noi ca si la ei e diferit un pic.(ex:in Grecia cei din sensul giratoriu cedeaza trecerea.Nu mi se pare ok, dar asta e, asa e la ei)Asa ca daca te risti o faci pe pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede cat de bine cunosti legislatia rutiera big grin Cum ai luat examenul, ai platit in natura?

| marianalex a răspuns:

Normal ca ai voie sa iesi doar nu e alta lume dincolo de granita...da ai grija ca pe acolo nu merg "greselile" de pe la noi, daca te opresc ii grav